Arbetar för en fredligare värld

Kontaktpersoner/personal

Nedan är en lista över de personer som har ansvarsposter eller expertkunskaper inom Svenska Freds som du kan vända dig till.

Alla anställda nås via e-post enligt formeln 'fornamn.efternamn@svenskafreds.se'

För samtliga högupplösta pressbilder på kontaktpersoner, våra genrebilder och bilder från olika event besök vårt Flickr-konto.

Publicerad 2009-07-07

Agnes Hellström

Ordförande
Telefon: 070-954 05 13
Epost: agnes.hellstrom@svenskafreds.se 

Karin Wall Härdfeldt

Generalsekreterare
Telefon: 070-284 34 32
Epost: karin.wall.hardfeldt@svenskafreds.se

Eva Kellström Froste

Pressekreterare och redaktör
Telefon:070-763 48 57
Epost: eva.kellstrom.froste@svenskafreds.se

 

 

Linda Åkerström

Ansvarig för nedrustningsfrågor 
Telefon: 070-763 48 51
Epost: linda.akerstrom@svenskafreds.se

Bilden är fri för media att publicera, men ange fotograf Miki Anagrius.

Kenneth Hotz

Projektledare Burma
Telefon: 070-763 41 22
Epost: kenneth.hotz@svenskafreds.se

 

Elizabeth Wan

Ekonomi
Telefon: 070-763 48 55
Epost: elizabeth.wan@svenskafreds.se

 

 

Kajsa Sörman

Projektledare med ansvar för nedrustningsfrågor

epost; kajsa.sorman@svenskafreds.se

 

Klara Aronsson

Medlemssekreterare och ekonomiassistent
mob: 070-763 48 52
epost: klara.aronsson@svenskafreds.se

 

 

Maryna Chystenko

Projektledare Ukraina
Epost: maryna.chystenko@svenskafreds.se
 

Salvador Perez

Praktikant

epost: salvador.perez@svenskafreds.se