Hör av dig
till oss

KONTAKTA OSS

Adress

Polhemsgatan 4
112 36 STOCKHOLM

Frågor och synpunkter

info@svenskafreds.se

Presskontakt och bilder

Besök vårt pressrum

Kontouppgifter

Swish 901-0851
Bankgiro 901-0851
Plusgiro 901085-1

Organisationssekreterare

Medlemsfrågor, givarservice och insamlingsfrågor
Miriam Refai
070-763 48 52
info@svenskafreds.se
Telefontid: mån-tor 9:30-12.00 och 13.00-16.00

Ordförande

Kerstin Bergeå
070-954 05 13
kerstin.bergea@svenskafreds.se

Generalsekreterare

Karin Wall Härdfeldt
070-284 34 32
karin.wall.hardfeldt@svenskafreds.se

Pressekreterare och redaktör

Maja Landin
070-763 48 57
maja.landin@svenskafreds.se

T.f Chef Insamling & Engagemang

Caroline Leuhusen
070-763 48 56
caroline.leuhusen@svenskafreds.se

T.f Policychef

Linda Åkerström
070-763 48 51
linda.akerstrom@svenskafreds.se

Ansvarig för frågor om hållbar fred och säkerhet

Gabriella Irsten
073-093 85 07
gabriella.irsten@svenskafreds.se

Kampanjledare mördarrobotar

Deborah Solomon
073-093 65 18
deborah.solomon@svenskafreds.se

Ekonomi

Elizabeth Wan
070-763 48 55
elizabeth.wan@svenskafreds.se

Projektledare Fredsakademin

Frågor om Fredsakademin och värnplikten
Rebecka Lindholm Schulz
073-063 30 58
fredsakademin@svenskafreds.se

Engagemangssamordnare Fredsakademin

Sara Husic
073-093 62 69
sara.husic@svenskafreds.se

Utbildningssamordnare Fredsakademin

Malin Skålberg
malin.skalberg@svenskafreds.se

SVENSKA FREDS CENTRALSTYRELSE

Det här är Svenska Freds centralstyrelse som valdes på kongressen 2022. Vill du nå en styrelseledamot kan du mejla info@svenskafreds.se

Styrelse 2022-2024

 

Ordförande
Kerstin Bergeå

Ordinarie ledamöter
Tora Törnquist, Vice ordförande
Sofia Hultqvist, Vice ordförande
Alex Brekke
Edvin Arnby Machata
Eva Kellström Froste
Alexander Nazar
Ingrid Dahlén

Suppleanter
Hanna Hessling
Alexander Nazar

Presentation av styrelsens ledamöter

VALBEREDNING

Svenska Freds valberedning valdes på kongressen 2018. Vill du nå valberedningen kan du mejla valberedningen@svenskafreds.se.

Ordinarie ledamöter

Agnes Hellström, sammankallande
Anna Ardin
Tanvir Mansur
Jennifer Råsten
Josefin Lind